Na základě vyhlášeného nouzového stavu a opatření proti šíření koronaviru se štáb pořadatelů ve shodě s vedením KČT domluvil, že letošní brněnský pochod „Za posledním puchýřem po stopách Kudrny“ se konat nebude a bude odložen na příští rok.
Peníze všem vrátíme.

Koronavirus – Royalty free by VectorStockKoronavirus – Royalty free by VectorStockKoronavirus – Royalty free by VectorStock


Možnost objednání Kalendáře turistických akcí 2021

Protože se na „Puchejři“ vždy prodává čestvé vydání Kalendáře turistických akcí, máme pro vás možnosti, jak jej získat i bez konání tohoto pochodu:

  • Objednat u KČT, Odbor Mapa Brno, Kamechy 14, 635 00 Brno, tel.: 602 546 111 (Zdeněk Cabalka), e-mail: cabalka@kct.cz

Veřejná doprava, jízdní řády

  MHD Brno

  Regionální doprava Jihomoravského kraje (IDS JMK)

Možnosti veřejné dopravy

Brno a okolí oplývá velkým množstvím blízkých i vzdálených památek, poměrně snadno dostupných veřejnou dopravou – MHD, autobusy i vlaky.

Dopravní podnik Města Brna
Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje
Vyhledávač spojení IDOS

Turistické informační centrum Brno

Jízdenky

Mobilní aplikace Poseidon, jízdenky a jízdní řády Brna i celého JM kraje – funguje jako elektronická peněženka, jsou tam i jízdní řády a automatické vyhledání spojení.
Po Brně je možno také zakoupit SMS jízdenku v mobilní aplikace SEJF.

V Jihomoravském kraji mají senioři 65+ standardní 75% slevu (kromě Brna a některých měst, kde platí jiná sleva). Podrobnosti naleznete v ceníku jízdného a radách pro seniory (jízdenka „Zlevněná B včetně Brna“ resp. „Zlevněná B mimo Brno“). Protože jsou jisté komplikace při používání jízdenek ČD, doporučujeme aplikaci Poseidon, která jednak najde spojení, vždy správně spočítá jízdné včetně slev pro seniory a ještě je tam sleva několik procent. Hlavně je to vždy aktuální.